Muzeum Historii Procesorów na RetroGralni

Muzeum Historii Procesorów odwiedzi naszą RetroGralnie i wystawi swoją ciekawą i bogatą kolekcję układów i nie tylko.

10277847_294650637361946_361552783844141253_n

Muzeum Historii Procesorów i Informatyki jest wirtualnym odzwierciedleniem prywatnej kolekcji pasjonata z Krakowa.

Z informatyką i technologią komputerową związany jestem od najmłodszych lat, zaczynając od ery królowania ośmiobitowców. Około roku 2001 przy okazji porządków zauważyłem, że przez te lata uzbierała się spora kolekcja różnych elementów „komputerowych”. Zamiast przeznaczyć je na złom, postanowiłem zebrać w jedno pudło serca komputerów – procesory centralne, CPU. I tak zaczęła się moja fascynacja i kolekcja.

Przez ten czas kolekcja przechodziła wiele prób i zmian, zwłaszcza w zakresie kolekcjonowanych obiektów (to procesory, to same układy pamięci, to komputery) ewoluując do obecnego stanu. Przez parę lat leżała odłogiem, życie osobiste nie pozwoliło mi poświęcić jej tyle czasu ile bym chciał.

W tym roku postanowiłem kolekcję odkurzyć i raz jeszcze pokazać ją światu, co niniejszym czynię za pośrednictwem tej strony.

Od ponad 10 lat czynnie działam w międzynarodowym środowisku kolekcjonerów procesorów zebranym wokół portalu CPU-World. Nowe eksponaty to nie tylko zakup aukcjach internetowych, to także wymiana z kolekcjonerami z całego świata i regularne odwiedzanie giełd i pchlich targów

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.