Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na imprezę RetroGralnia: Wrocław 2014, która odbędzie się w dniach 21-22 czerwca bieżącego roku we Ośrodku Działań Artystycznych FIRLEJ na ulicy Grabiszyńskiej 56 we Wrocławiu.

Co to jest RetroGralnia: Wrocław 2014

RetroGralnia: Wrocław 2014 to dwudniowa impreza poświęcona tematyce retrogrania, retrokomputerów, retrokonsoli ich powiązań z Wrocławiem.

Historia

Na RetroGralni 2014 zobaczyć będziecie mogli ogromny przekrój historyczny maszyn i gier: zaczynając od tych drewnianych, poprzez mechaniczne i elektromechaniczne, kończąc na ogromnej ilości konsol i komputerów z lat 70′-90’.

Zabawa

Na RetroGralni 2014 będziecie mogli zagrać na szeregu retro-konsol i retro-komputerów. Wszystkie one będą dla Was dostępne do wolnej gry i zabawy. Znajdziecie tam sprzęty firm takich jak Commodore, Amiga, Atari, Sinclair, Sega, Nintendo, Sony i wielu, wielu innych.

Turnieje

Podczas trwania całej imprezy odbywać będą się nieustannie turnieje i konkursy. Jeśli chcecie spróbować się zarówno w dziedzinie praktycznych umiejętności, jak i teoretycznej znajomości retro-rozrywki, będziecie się na pewno dobrze bawić.

Prelekcje i Wykłady

Zapraszamy również na duży blok prelekcji poświęconych historii gier, retro-komputerom i retro-konsolom, video-rozrywce i naszemu hobby.

Wrocław

Jeśli o tym jeszcze nie wiecie, we Wrocławiu produkowano, jak do tej pory jedyną polską konsolę video – Ameprod TVG-10. Wrocław to także komputery ElwroMera-Elwro, a współcześnie IBM i Fujitsu Siemens. Na RetroGralni zobaczyć będziecie mogli historyczne produkty tych polskich i zagranicznych firm.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.